עגלת ליקוט למחסן

מחסן שמתפקד בצורה לקויה הוא כמו כדור שלג: הוא מתגלגל וגדל ומפיל כמו דומינו את כל השלבים האחרים בתהליך הייצור או האספקה. כשמדובר במחסנים, צוואר הבקבוק הגדול ביותר הוא הליקוט. מוצרים יכולים להיות מסודרים ומאורגנים באופן מופתי, הקטלוג יכול להיות מושלם, אבל אם תהליך הליקוט אינו יעיל מבחינה תפעולית הוא יכול לעכב עבודה במשך שעות שלמות.

 

מחסנים רבים בישראל סובלים מתהליך ליקוט לקוי. בין אם מדובר בליקוט ידני תחת מערכת מיושנת שמעכבת את העבודה, ליקוט איטי עקב חוסר במערכות ומשאבים הולמים או תהליך ליקוט ידני שאינו מבוסס על קטלוג ממוחשב וחשוף לטעויות אנוש. כך או כך, כדי לאפשר עבודה יעילה חייבים קודם כל לחשוב על הפרטים הקטנים.

 

כמה טיפים בסיסיים לייעול עבודת הליקוט במחסן:

ראשית, חשוב לוודא כי מתקני האחסון עצמם הם ברמה גבוהה ומסוגלים להכיל כמות גדולה של פריטים. במיוחד כשמדובר במחסנים גדולים מאוד, המרחקים בין המוצרים משמעותיים מאוד לזמן העבודה. וכאמור, מספיק שסיפוקו של כל פריט מתעכב בחמש דקות, והעיכוב היומי יכול להגיע לכמה שעות. מדפים סטנדרטיים לא תמיד מספיקים כדי לצמצם את שטח המחסן ולקצר את זמן הליקוט, חשבו על מתקני אחסון יעילים, חסכניים במקום ונוחים לשימוש.

 

שנית, התאימו את המחסן לעולם ה-21. מצוידים במערכות ממוחשבות מיושנות? השקעה במערכות חדשות, בעלות ממשק חכם ונוח, יכולה לשנות לחלוטין את אופן פעילותו של המחסן. מערכות מידע מיושנות הן גורם מעכב במיוחד, שיכול לשים אתכם הרבה מאחורי המתחרים. השקעה במערכות מחשוב היא ללא ספק השקעה משתלמת.

 

לבסוף, חשבו על האמצעים שמשמשים את המחסנאים שלכם. לעתים עגלת ליקוט למחסן יכולה לייעל את העבודה בעשרות אחוזים. בסופו של דבר עגלת ליקוט למחסן היא זו שקובעת את קצב העבודה וכידוע, זמן שווה כסף. עגלת ליקוט למחסן היא מוצר שצריך לחשוב עליו בקפידה ולהתאים לצרכי המחסן.

רוצים לייעל את העבודה במחסן, במפעל או בעסק? באנלוג'יקס אנחנו כאן כדי להפוך את העבודה היומיומית שלכם ליעילה, קלה ונעימה יותר, באמצעות פתרונות מחשוב וחומרה שישנו את פני העסק שלכם. אנחנו מספקים חבילה שלמה הכוללת ייעוץ, תמיכה, אספקה ושירותי מעבדה והנדסה. נתקלתם בבעיה תפעולית? הגעתם למקום הנכון. פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ והצעת מחיר בדרך לייעול העסק.