מחשוב תעשייתי

מחשוב תעשייתי הוא עולם שלם של פתרונות חומרה ומחשוב עבור תנאי סביבה תעשייתיים יותר, שצריכים להיות עמידים גם ברצפת המפעל ולא רק במשרד ממוזג. כשמדובר במחשוב עמיד, לא מדובר רק על טאבלטים מוקשחים או מחשבים ניידים חסיני מים. מחשוב תעשייתי לא מתייחס רק לקנקן, אלא גם למה שיש בו. לעתים קרובות לא רק מדובר על מעטפת חזקה ורכיבים מוגנים, אלא גם על תקשורת רשת מתקדמת ורגישה במיוחד, מסכים בעלי מאפיינים המתאימים לתנאים סביבתיים מסוימים, מצלמות מובנות וכדומה.

המחשב התעשייתי הקלאסי מדבר על מחשב בעל אמינות גבוהה, עמידות לתנאי מזג אוויר קשים, לחדירת מים ולנפילות. הוא כולל לוח אם פסיבי ומכיל אופציות הרחבה. אולם, השוק התעשייתי הולך והופך לעשיר בפיתוחים טכנולוגיים ששוברים את גבולות המחשוב השמרניים, תוך דגש על פלטפורמות מזעריות, מחשוב ענן ופתרונות חומרה ידידותיים לסביבה – גם בעולם התעשייה ולא רק במחשבים האישיים. אחרי שנים של מחשבים מיושנים עולם התעשייה דורש מחשבים שצורכים פחות אנרגיה, בעלי רמת ביצועים גבוהה ועמידות לתנאי השטח. עולם הפיתוח נדרש להדביק את הקצב ולספק ללקוחות את מה שהם צריכים, תוך עמידה באתגרי העידן המודרני.

אז מהם התהליכים המרכזיים שמתרחשים כעת בעולם המחשוב התעשייתי?

קומפקטיות היא המפתח – מערכות המחשוב התעשייתי הולכות והופכות קטנות יותר בשנים האחרונות, הודות לכמה פיתוחים מתקדמים בעולם המחשוב. אחד הגורמים המשמעותיים ביותר הוא הקטנת כרטיסי המסך ושילובם בתוך המעבד המרכזי של המחשב. פיתוח זה צמצם משמעותית את נפח החומרה במערכות המחשוב. גורם נוסף הוא הסרת המאווררים מתוך המחשב. מחשבים נוטים להתחמם מהר מאוד, ועד לא מזמן, מאווררים הותקנו כדי לקרר אותם ולאפשר המשך צריכה. בזכות מעבדים מתקדמים יותר, עולם המחשוב הצליח להוציא את המאווררים מהמחשב ולא רק להקטין אותו, אלא גם להפוך אותו לעמיד יותר. לבסוף, כרטיסי ההרחבה מוזערו במהלך השנים, ומאפשרים להוסיף כמעט כל יכולת ללוח האם מבלי להגדיל את נפח המחשב.

פחות אנרגיה, יותר ירוק – המודעות לאיכות הסביבה הולכת ועולה בשנים האחרונות, גם בעולם התעשייה וגם בעולם המחשוב. הדרישה למחשבים תעשייתיים שצורכים פחות אנרגיה הולכת וגוברת, וכתוצאה מכך, יותר ויותר חברות מפתחות מעבדים קטנים יותר שצורכים פחות אנרגיה ומסוגלים לעבוד בטמפרטורות גבוהות ולזמן רב ללא טעינה. התפנית לא רק מסייעת להפחית את הזיהום הסביבתי, אלא גם חוסכת הרבה כסף בזכות שילוב בין ביצועים גבוהים לצריכה נמוכה של אנרגיה.

מחשוב ענן – ללא ספק המגמה החזקה ביותר בעולם המחשוב הוא מחשוב הענן. מחשוב ענן למעשה מתייחס למחשב מרוחק שאליו מחוברים צרכנים רבים באמצעות קו תקשורת ייעודי או דרך האינטרנט. בזכות הריחוק מהספק, ניתן להימנע מתשתיות גדולות ומניהולן, כמו למשל חדר שרתים, ומרכישת כל הציוד הנלווה לכך. הענן הוא פתרון זול, נוח ויעיל במיוחד עבור עולם התעשייה, שדרישות המחשוב שלו גבוהות באופן קיצוני.

אנלוג’יקס גאה להיות אחת מהחברות המובילות בישראל במתן פתרונות מחשוב מקצועיים עבור עולם התעשייה. עם הרבה ניסיון, מקצועיות וידע, אנלוג’יקס מעניקה ללקוחותיה פתרונות יעילים ואיכותיים תוך ליווי אישי לפני, תוך כדי ואחרי התהליך. זקוקים לפתרונות מחשוב וחומרה? אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לייעוץ.

 

מחשב תעשייתי – לשם מה צריך אותו?

השוק מציע כיום פתרונות מחשוב רבים ומגוונים מאד המספקים מענה לצרכים שונים. חלק מהם מתאימים לחובבנים יותר וחלק למקצוענים. בכל הקשור למחשבים, גם כאן אפשר למצוא שפע של אפשרויות, לרבות מחשבים תעשייתיים לצד מחשבים ביתיים פשוטים. לשם מה צריך מחשב תעשייתי, או – באילו נסיבות כדאי לשקול לרכוש אחד כזה? הנה:

תנאי שטח מאתגרים

לרוב, אלה המחפשים פתרונות מחשוב תעשייתי זקוקים לכך שכן המחשבים, הלוקחים חלק בעבודתם היום יומית, חשופים לתנאי שטח מאתגרים. מחשבים תעשייתיים הכוללים מסכים מוקשחים מתבססים כיום על טכנולוגיות חדשניות ומתקדמות מאד, המאפשרות להם חשיפה לשמש. יש להם תאורת LED מיוחדת המבטיחה תצוגה גם בתנאים לא פשוטים (תאורה בהירה מאד או סנוור), מה שמאפשר עבודה טובה יותר. בנוסף, מחשבים כאלה יתאימו לשימוש במקומות בהם ישנה חשיפה לתנאי מזג אוויר לא קלים או במקומות בהם הם חשופים גם ללכלוך רב מאד. הם יכולים לעמוד בטמפרטורות קיצוניות, הם עמידים לזעזועים וחסינים בפני מים.

יכולות רבות

המחשבים התעשייתיים של היום מגיעים עם מגוון של הרחבות וגם יכולות רבות. אפשר להתאים אותם נקודתית לצרכי הלקוח ולהוסיף להם חיבורים וגם יציאות, על מנת שיוכלו לספק את המענה הנדרש. הדבר מצריך כמובן הגדרת הצרכים מראש ובהתאם בחירת האפשרויות השונות ושילובן במחשב כדי לקבל פתרון כולל ומלא יותר.

מספר רב של חיבורים וכניסות

אחד היתרונות הבולטים שבמחשבים התעשייתיים הוא מספרן הרב של הכניסות וגם מספרם הגדול של החיבורים. כאשר נדרש מספר רב כזה, מחשב תעשייתי יהיה הפתרון הנכון. ניתן להוסיף למסכים המוקשחים של המחשבים מספר גדול של חיבורי וידאו למשל, המתאימים לסוגי קלט שונים.

מחיר אטרקטיבי

טווח מחיריהם של מחשבים אלה הוא רחב כאשר ישנו מחיר בסיס שלו יש להוסיף תוספות שונות, הנקבעות בהתאם לאלמנטים שאותם מצרפים למחשב – מעבדים שונים, זיכרון נוסף למחשב, תוספות של כרטיסי זיכרון וכמובן גם יציאות והרחבות שונות.

מעוניינים לרכוש מחשב מאיכות גבוהה מאד אבל מבולבלים מההיצע הרב? חברת אנלוג'יקס פתרונות מחשוב מוקשח היא הכתובת הנכונה לכם. החברה מתמחה במתן פתרונות מקצועיים בתחומי האלקטרוניקה ותשמח לסייע לכם בעניין. לבחינת כלל השירותים שהיא מציעה ולקבלת פרטים נוספים בטלפון, התקשרו ל – 03-9271116