מחיר מחשב מוקשח

מאז כניסתם של המחשבים האישיים לשוק, קשה לדמיין את החיים בלעדיהם, גם האישיים וגם המקצועיים. אולם, יש בעלי מקצוע ועסקים רבים שלא יכולים להסתפק במחשב אישי סטנדרטי. בעוד שעבור רוב האנשים מחשב נמדד לפי ביצועיו – הזיכרון, המהירות, המסך – יש אנשים שהדבר הראשון שהם חושבים עליו כשהם בוחרים מחשב הוא – האם הוא ישרוד תנאי עבודה קשים?

 

אתרי בנייה, מפעלים ואתרים צבאיים וביטחוניים הם רק חלק מהמון סביבות עבודה שחושפות את מוצרי המחשוב שלהן לנפילות, תנאי אקלים קשים או רטיבות. במקרים כאלה, כשבוחרים מחשב אי אפשר להתמקד רק בביצועים, חייבים לחשוב על עמידות. מחשבים מוקשחים הם פתרון אידאלי עבור אזורי שטח שדורשים שימוש במחשב.

 

אז מה הופך מחשב למוקשח? ובכן, צבא ארצות הברית קבע לפני כמה שנים תקן לעמידותו של מכשיר. על פי התקן, המכשיר צריך לעבור כמה עשרות בדיקות ובהן עמידות בפני טמפרטורה, נפילות מגובה גבוה ואף ירי, כדי לקבוע עד כמה הוא באמת מוקשח. המבחן כמובן משתנה ומתאים את עצמו לצורך שעליו הכשיר אמור לענות ולסביבה ושבו הוא יפעל. כשמדובר במחשבים, מחשב מוקשח הוא כזה שצריך לעמוד בטמפרטורה גבוהה או נמוכה באופן קיצוני, גשם ולחות, נפילה למים, זעזועים קשים, וחדירה של חול ואבק.

 

יש שני סוגים נפוצים של מחשבים מוקשחים: מחשבים סטנדרטיים שעוברים "הקשחה", או מחשבים המעוצבים מלכתחילה בסגנון מוקשח. כשמדובר בהפיכת מחשב למוקשח, בדרך כלל מדובר בהוספת מעטפת הגנה כלשהי למארז החיצוני בלבד, כמו למשל סיליקון או בולמי זעזועים ואטימת אזורים חשופים כמו המקלדת מפני מים. לעומתם המחשבים המוקשחים מראש עמידים ומתאימים הרבה יותר לתנאי שטח מאתגרים. מדובר במחשבים שנבנים מראש מתוך מחשבה והתחשבות בתנאי סביבה קשים, עם מעטפת חיצונית מוקשחת ועמידה, הגנה מובנית על רכיבים פנימיים בפני מכות וזעזועים, מקלדת עמידה בפני נוזלים ואלמנטים נוספים הדואגים לשמור על השרידות של הכלי החשוב הזה בשטח.

כשמדובר על מחיר מחשב מוקשח יכול לנוע בין כמה מאות שקלים לכמה אלפים, תלוי ברמת הקשיחות והעמידות והחומרה. חשוב לציין כי מחיר מחשב מוקשח הוא פרמטר חשוב, אבל לא החשוב ביותר. אם אתם זקוקים למחשב מוקשח, הדבר הראשון שאתם צריכים לחשוב עליו הוא האיכות והעמידות בתנאי השטח. מחשבים מוקשחים נועדו לסייע לכם בתנאים הקשים ביותר ולהיות שם בשבילכם בכל מזג אוויר ותחת כל איום – אל תוותרו על האיכות.

 

באנלוג'יקס אנחנו דוגלים בהענקת מוצרים איכותיים ללקוחותינו – לפני הכל. אחרי כמעט 20 שנה בתחום פיתחנו את היכולת להתאים לכל לקוח את פתרון המחשוב והחומרה המתאימים עבורו, תוך שימת דגש על יעילות, איכות, מקצועיות ומחיר הוגן. זקוקים לייעוץ מקצועי? אל תהססו ליצור אתנו קשר.